КПІ ім. Ігоря Сікорського

 

Головний корпус КПІ ім. Ігоря Сікорського

 

Київський політехнічний інститут  імені Ігоря Сікорського було засновано у 1898 році у складі 4-х відділень: механічного, сільськогосподарського, інженерного та хімічного. Першим ректором інституту був відомий учений і педагог В.Л. Кирпичов, а першим головою Державної екзаменаційної комісії у 1903 р. – Д.І.Менделєєв. Засновники КПІ втілили кращі традиції відомих європейських вищих технічних шкіл: Паризької “Еколь політехнік”, Аахенського, Віденського, Магдебурзького технічних університетів. В основі цієї системи вищої технічної освіти було поєднання глибокої природничо-наукової, фундаментальної підготовки з фізики, математики, хімії та інших дисциплін із загальноінженерною та отримання професійно-практичних навичок на виробництві і в наукових установах. Ці принципи КПІ несе протягом всієї історії.

Серед вихованців КПІ ім. Ігоря Сікорського – всесвітньовідомі конструктор літаків та вертольотів Ігор Сікорський, творець турбореактивних двигунів Архип Люлька, конструктори ракетно-космічної та авіаційної техніки Сергій Корольов та Володимир Челомей, металург Іван Бардін, конструктор авіадвігунів Олександр Мікулін.

В університеті у 10 інститутах, на 19 факультетах, 152 кафедрах за 118 спеціальностями навчаються 21 265 студентів, 851 аспірант, 33 докторанти. Науково-дослідна частина університету має у своєму складі: наукові частини 28 факультетів і інститутів, 6 науково-дослідних інститутів, 12 науково-дослідних центрів, 5 навчально-наукових центрів, 2 конструкторських бюро, Центр більш чистого виробництва та Орган сертифікації метало- та деревообробного обладнання та продукції машинобудування. Інноваційна діяльність здійснюється в інноваційному середовищі до складу якого входять: Науковий парк «Київська політехніка», Технопарк «Київська політехніка», Молодіжний бізнес-інкубатор «Політеко», студентський Інкубатор інноваційних ідей.

Університет є одним з ініціаторів та безпосереднім учасником реформування вищої освіти, впровадження ступеневої системи освіти, кредитно-модульної технології організації навчального процесу, створення додатків до дипломів європейського зразка і вирішення інших питань у рамках Болонського процесу.

Наукові розробки КПІ ім. Ігоря Сікорського щорічно відзначаються Державними преміями України в галузі науки і техніки.

У квітні 2007 року на колегії МОН України було ухвалено рішення про надання КПІ ім. Ігоря Сікорського статусу дослідницького університету, статус якого затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21.11.2007 року. Постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2010 року НТУУ «КПІ» надано статус самоврядного (автономного) дослідницького національного університету.

На сьогодні головною метою діяльності КПІ ім. Ігоря Сікорського є підготовка висококваліфікованих фахівців і проведення наукових досліджень для розвитку економіки України по пріоритетних напрямках. 

Сайт КПІ ім. Ігоря Сікорського: http://kpi.ua