Професорсько-викладацький склад
Зенкін Микола Анатолійович – завідувач кафедри,
доктор технічних наук, професор.
Професійний шлях та здобутки:
Народився у м. Києві у 1968 році.
У 1993 році з відзнакою закінчив Київський політехнічний інститут, інженерно-фізичний факультет. Спеціальність: ливарне виробництво чорних та кольорових металів.
З 1993 році навчався у аспірантурі з відривом та без відриву від виробництва при Київському національному університеті технологій та дизайну.
У 1996 році захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 05.19.09 – Машини і агрегати легкої промисловості.
З 1996 року навчався у докторантурі з відривом від виробництва.
Атестат доцента кафедри Інженерної механіки отримав у 2001 році.
У 2005 році захистив докторську дисертацію за спеціальністю 05.02.08 – Технологія машинобудування.
Атестат професора кафедри Інженерної механіки отримав у 2008 році.
З 1993 року по теперішній час працював на посадах асистента, доцента, професора кафедри Інженерної механіки та кафедри Метрології, стандартизації та сертифікації Київського національного університету технологій та дизайну (КНУТД).
З 2014 року – завідувач кафедри Метрології, стандартизації та сертифікації КНУТД.
З 2015 по 2020 рік – декан факультету Мехатроніки та комп’ютерних технологій КНУТД.
Автор понад 300 наукових публікацій у фахових виданнях в Україні та за кордоном, 3 публікації у виданнях, що входять до переліку видань Scopus, 1 монографія, авторські свідоцтва та патенти на корисну модель, понад 20 видань навчально-методичного характеру (серед яких 2 підручники (МОНУ), 3 навчальних посібники (МОНУ)).
Підготував 2 кандидатів технічних наук, керує здобувачем PhD, є членом Асоціації технологів-машинобудівників України.
Наукові інтереси:
дослідження наукової проблеми подовження терміну експлуатації машин та механізмів технологічними методами, зокрема застосуванням поверхневого зміцнення деталей, багатопланові дослідження в галузі метрологічного забезпечення якості продукції машинобудування.
Нагороди:
1) 2000 – 2002 р.р. – Лауреат стипендії Кабінету Міністрів України для молодих учених
2) 2002 р. – Дипломант 2-го конкурсу науково-технічних проектів молодих учених під егідою НАН України та Київської міської адміністрації за науковий проект «Розробка стандарту для визначення механічних властивостей захисних покриттів»
3) 2005 р. – Подяка Київського міського голови «За вагомий особистий внесок у розвиток освіти і науки» (№ 48917)
4) 2006 р. – Знак Міністерства освіти і науки «За наукові досягнення» (Посвідчення № 327)
5) 2018 р. – Грамота КНУТД «За вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців, плідну науково-педагогічну діяльність, високий професіоналізм»
Навчальні дисципліни, що викладаються:Теорія механізмів і машин, Мехатроніка в галузевому машинобудуванні, Індустріальний дизайн у поліграфічному виробництві, Основи наукових досліджень, Науково-дослідна робота за темою магістерської дисертації, керівництво дирломними проектами та магістерськими дисертаціями.
Контакти:
моб. тел.: (050) 547-67-97, e-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
кім. 86, 8 корп. ВПІ КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Шостачук Юрій Олександрович – доцент, кандидат технічних наук, заступник завідувача кафедри
Дисципліни: Поліграфічні машини, автомати та потокові лінії; Сучасне видавничо-поліграфічне обладнання і устаткування; Оптимізація характеристик механізмів та машин.
Народився 27 жовтня 1951 року у м. Клевані Рівненської області. Після закінчення у 1968 р. середньої школи № 28 м. Житомира вступив до Українського поліграфічного інституту ім. Iв. Федорова (м. Львів).
З другого курсу вказаного інституту був направлений на навчання до Німеччини, де закінчив у 1973 році Технічний університет (м. Карл-Маркс-Штадт), отримавши кваліфікацію інженер-конструктор із спеціальності «Конструювання поліграфічного та папероробного устаткування».
З 1974 р. по 1975 р. працював у науково-дослідному секторі УПІ ім. Ів. Федорова на посаді інженера. З 1976 по 1978 – аспірант УПІ. Після закінчення аспірантури і до 1983 р. працював у науково-дослідному секторі інституту на посадах ст. інженера, молодшого та старшого наукового співробітника.
У 1983 р. захистив кандидатську дисертацію. З 1983 р. – асистент, доцент кафедри поліграфічних машин УПІ. У 1987–1989 – заступник декана механічного факультету інституту, а з 1989 по 1992 – декан факультету підвищення кваліфікації працівників поліграфічної галузі Мінвузу СРСР при цьому інституті.
Упродовж 1992–2006 років очолював представництво німецької фірми «Неіdelberg» в Україні та її сервісний центр ТОВ «Гейдельберг Україна».
З лютого 2009 року завідувач кафедри машин та агрегатів поліграфічного виробництва Видавничо-поліграфічного інституту НТУУ «КПІ».
Ю. О. Шостачук є автором понад 70 наукових праць, у тому числі – 4 навчальних посібників, 10 авторських свідоцтв на винаходи і одного патенту Німеччини.
Контакти:
044 204-99-15; E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Сторінка викладача
Котляров Валерій Павлович – доктор технічних наук, професор.
Дисципліни: Перспективні напрями розвитку енерго- та ресурсоефективних процесів, обладнання та технологій; Механіка робочого середовища і процесів; керує педагогічною практикою у здобувачів ступеню PhD.
Професійний шлях та здобутки:
Закінчив Ленінградський політехнічний інститут, 1967 р.; спеціальність: Технологія машинобудування, металорізальні верстати та інструменти.
Тема дисертації: «Технологічні основи проектування операцій лазерної обробки».
В КПІ працює з 1970 року.
Брав участь у створенні нової (у 1980 році) спеціальності «Лазерна технологія».
Автор понад 220 публікацій, з них 3 монографії, 4 конспекти лекцій, понад 100 винаходів, 10 методичних посібників та рекомендацій.
Підготував 4 кандидатів наук.
Наукові інтереси:
наукові основи технології лазерної обробки, лазерна техніка.
Нагороди:
Лауреат Премії Ради Міністрів СРСР 1990 року. Дворазово нагороджений дипломом Міністерства освіти УРСР за кращу наукову роботу (1977-1985рр), 2 дипломи виставок досягнень УРСР та СРСР, нагороджений знаком «Винахідник СРСР».
Контакти:
моб. тел.: (099) 385-61-17
e-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
кім. 86, 8 корп. ВПІ КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Іванко Андрій Іванович – кандидат технічних наук, доцент.
Дисципліни: ПБУ (Палітурно-брошурувальне устаткування); САПР (Системи автоматизованого проектування циклових механізмів поліграфічних машин); Математичне моделювання та автоматизовані розрахункина ЕОМ; Поліграфічне устаткування – 3: Палітурно-брошурувальне устаткування;Інженерні розрахунки на ПЕОМ.
Народився 04.06.1978 р. м. Пустомити. Львівська обл.
Закінчив Українську академію друкарства 2001 р.
2007 року під керівництвом д.т.н., професора Полюдова О.М. у Видавничо-поліграфічному інституті НТУУ «КПІ» захищена дисертаційна робота на тему «Механіка процесу обрізування книжково-журнальних блоків дисковими ножами з планетарним приводом».
З 2003 р. працював на посаді старшого викладача кафедри «Машин та агрегатів поліграфічного виробництва» Видавничо-поліграфічного інституту Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут".
З 2009 р. доцент кафедри МАПВ ВПІ НТУУ «КПІ».
Тематика досліджень:
· безупинні способи обрізування книжково-журнальних блоків та пристрої для їх реалізації;
· способи підготовки корінця книжкового блока до нанесення клею при незшивному клейовому скріпленні.
За підсумками наукової роботи переможець конкурсу «Молодий викладач-дослідник НТУУ «КПІ» – 2007».
Конт. телефон: 044 204-99-15; E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Кохановський Василь Олександрович – кандидат технічних наук, доцент.
Дисципліни: Вимірювальні прилади та обробка результатів досліджень поліграфічних процесів; Промислова діагностика; Машини та обладнання видавництв та друкарень.
Закінчив видавничо-поліграфічний інститут та аспірантуру НТУУ "КПІ". У 2013 р. захистив дисертаційну роботу та отримав ступінь кандидата технічних наук. У 2015 р. отримав вчене звання доцента кафедри МАПВ.
Видав 6 навчально-методичних посібників: «Вимірювальні прилади в поліграфічному процесі», «Друкарське обладнання»; «Поліграфічне устаткування: 2.Друкарське обладнання», «Друкарське обладнання спецвидів друку», «Обладнання післядрукарських процесів», підручник, 30 наукових статей, отримав 6 авторських свідоцтв.
Досягнення: стипендіат премії КМ України для молодих вчених, молодий викладач-дослідник НТУУ "КПІ" 2010р.
Конт. телефон: 044 204-99-15; E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Гриценко Дмитро Сергійович - кандидат технічних наук, доцент
.
Народився 1984 р. у місті Києві.
У 2008 р закінчив Видавничо-поліграфічний інститут Національного технічного університету України «КПІ».
Тема магістерської дисертації: «Розробка приводу транспортуючих пристроїв періодичного руху поліграфічних машин».
Тематика досліджень: основи проектування тамподрукарських машин, механіка механізмів періодичного повороту, транспортувальні пристрої поліграфічного обладнання.
Дисципліни: Конструкції та розрахунки друкарського обладнання; Обладнання спецвидів друку; Математичне моделювання та автоматизовані розрахунки на ПК; Методи дослідження поліграфічних машин; Історія розвитку техніки і технології; Основи наукових досліджень.
Тема кандидатської дисертації: «Удосконалення транспортувальних пристроїв із застосуванням кулачкових механізмів тамподрукарських машин».
Конт. телефон: 099-224-06-99; E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Шостачук Олександр Павлович - кандидат технічних наук, доцент.
Дисципліни: "Теоретична механіка", "Обладнання поліграфічних підприємств".
Конт. телефон: 044 204-99-15; E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Сторінка викладача
Макатьора Дмитро Анатолійович- кандидат технічних наук, доцент.