Розробки кафедри

 

 

 

Тамподрукарська однофарбова машина напівавтоматичної дії ТДМ ТМ-110.

Вітчизняна тамподрукарська машина призначена для нанесення зображення на деталі складної конфігурації. Для цієї цілі використовується спеціальний еластичний елемент - тампон, який при контакті з друкарською формою сприймає на себе фарбове зображення і передає його виробу при наступному контакті. Завдяки своїй еластичності тампон щільно облягає складні поверхні виробу.

Машина реалізує технологічні процеси нанесення на друкарську форму фарби і зняття її з пробільних елементів, контакти тампону з друкарською формою і виробом. Напівфабрикати подаються в зону друку з допомогою транспортувального пристрою - поворотного столу.

Особливістю структурної побудови машини є те, що друкарська форма з фарбовим резервуаром розміщується в закритій камері під час зупинки і при усталеній роботі машини.

Розташування друкарської форми в закритій камері зменшує випаровування розчинника з фарби, що сприяє стабільності технологічного процесу, а також усталеній щільності фарбового відбитка на виробі при тривалий роботі, що також сприяє зменшенню технологічних зупинок і їх тривалості. Ці фактори, а також наявність поворотного столу, сприяють забезпеченню високої продуктивності в класі однофарбових тамподрукарських машин.

Машина може використовуватись в багатьох галузях промисловості:

·         радіо-електротехнічній (шкали, клавіші, кнопки, конденсатори тощо)

·         медичній (ампули, скло тощо)

·         харчовій (тара, упаковка, корки для пляшок тощо)

·         текстильній ( ґудзики, пряжки тощо)

·         сувенірно-рекламній (ручки, запальнички, посуд тощо).

Виконані дослідно-конструкторські розробки і виготовлено дослідний зразок.

Отримано патент України «Поворотний пристрій» №237 від 15.01.1993 р.